התמקדות פנימה | מהי התמקדות | טיפול בהתמקדות | קורסים וסדנאות | מפרי עטי | משתתפים מספרים | אודות | צור קשר |

תחושות בטן

קורס התמקדות לנשים בזמן הריון ולקראת לידה

דמייני לעצמך שאת נמצאת בים.

עומדת בתוך מים רדודים מול החוף.

כפות הרגליים שוקעות בתוך החול הרך.

גלים קטנים מגיעים אליך בקצב נעים ואיטי,

לאט לאט מתחילים הגלים להתחזק, הם מתעצמים והופכים גבוהים.

את מתחילה לאבד את היכולת לשמור על שווי משקל.

הים סוער עכשיו וכל גל מציף אותך, מערער את יציבותך.

לידה היא כמו מצב של ים סוער. הסערה שמתחוללת בגוף מציפה את תחושת היציבות והאינסטינקט שלנו הוא להאחז. לרצות לשלוט ביציבות, להתגונן.

התנועה הזאת של כיווץ, שימור והתנגדות יוצרת מאבק, בעוד שהרפייה, התמסרות והסכמה לאפשר לכל גל שבא לשטוף ואתי, מתוך ידיעה שאני בטוחה, ושאינני יכולה לטבוע מאפשרת לתנועה לזרום ליעדה, ולקחת אותי איתה לחוף מבטחים.

שיטת התמקדות למודעות בזמן הריון ולקראת לידה

התמקדות היא טכניקה המשתמשת בהקשבה לתחושות הגוף, כדי להישאר בקשר ישיר עם החוויה הפנימית. תחושה פנימית אינטואיטיבית יכולה למסור ידע רב לגבי מה שקורה לנו ומה שנכון לנו, אך להצליח להשאר מחוברות וקשובות אליה כשהים סוער זה לא תמיד פשוט. בזמן הריון ולקראת לידה נרצה להיות מיומנות במיוחד בלהביא את עצמינו להקשיב פנימה, לדעת לשמוע את הקולות הפנימיים, ולהפריד בינם לבין מה שמשפיע עלינו מבחוץ. היכולת להתבונן בתחושות הגוף, לשמוע מבפנים תשובות לשאלות או לחוות תובנות עמוקות, לסמוך על עצמי ועל הגוף שלי, היא מתנה לכל התמודדות, אך בזמן הריון ולידה היא הופכת לחיונית במיוחד.

מעבר למה שיודע השכל, הגוף שלנו מחזיק במידע רב אותו ניתן לחוש על ידי תחושות הגוף. תהליך התמקדות ממחיש מה הגוף והעובר חווים, כך שנשים יכולות להיות בקשר ישיר עם מה שמתחולל בגופן בכל רגע, לחוש בבירור מה מעכב אותן ומה נכון להן. התהליך מאפשר להן לפרום מקומות לא ברורים או קשים, ולהתבונן בשינויים שמתרחשים בגופן, בנפשן ובעצמן, מתוך נוכחות מלאה ומודעת.

בהתמקדות מתרגלים סוג של קשב או התבוננות פנימה אל עצמנו, ומפתחים דיאלוג ומערכת יחסים בינינו לבין מקומות בתוכנו שזקוקים לשינוי או ריפוי.

הטכניקה היא יעילה, פשוטה ומפתיעה בעוצמתה והיא עוזרת לנו להפוך להיות מודעים בכל רגע ורגע לאייך שאנחנו באמת מרגישות.

ההקשבה מופנית לחוויה הפנימית של הגוף שלנו. תחושות, דימויים ורגשות שנוכל לזהות, יוכלו לספר לנו משהו, שהוא מעבר למילים, ומעבר למה שניתן היה להבין בעזרת השכל בלבד לגבי משמעות הנושא עבורנו.

מודעות מלאה, שלמה ונוכחת מתחילה ללוות אותנו בעקבות התרגול כעוגן בחיי היום יום בכל רגע ורגע, והיא יודעת למסור מידע רב על המתחולל בתוכנו וסביבנו.

יולדות מיומנות בהתמקדות מדווחות על חוויה של קשר עמוק עם כל מה שקורה להן, עוצמה רבה הנובעת מהיותן נוכחות, התמסרות נעימה לחוויה הפיזית והרגשית, וחיבור טבעי למקום שיודע בתוכן בדיוק למה הן זקוקות, הן חשות בטחון רב בתהליך הפנימי שיוביל אותן ולכן הן מסוגלות להרפות ולהתמסר לגלי הים.

© כל הזכויות שמורות להתמקדות פנימה - נגה מיבר |