התמקדות פנימה | מהי התמקדות | טיפול בהתמקדות | קורסים וסדנאות | מפרי עטי | משתתפים מספרים | אודות | צור קשר |

מסלול הסמכה בהתמקדות

הסמכה בהתמקדות היא תוכנית להכשרת אנשי מקצוע בהתמקדות בהובלה ולווי של תהליכי התמקדות אישיים וקבוצתיים. התוכנית מסמיכה לשלב התמקדות בטיפול, תומכת במיומנויות הצגת, הנחיית ולימוד התמקדות, ומעמיקה את החוויה וההבנה של הפילוסופיה, הפרקטיקה והגישה המיוחדת של התמקדות.

מסלול הלימודים:

המסלול כולל מפגשי לימוד, קריאת חומרים תיאורטיים, תרגול התמקדות בזוגות, עם דגש רב על התנסות אישית בליווי תהליכי התמקדות, תיעודם וחקירה קבוצתית משותפת של מהלכם, סופרוויז'ן וליווי קורס התמקדות כאסיסטנט/ית. המסלול יזמין להיות בקשר עם התהליך אישי שלי כמטפל וכמורה להתמקדות, ועם נושאים אישיים של התפתחות אישית ומקצועית. לאורך המסלול נפתח ונתנסה בשילוב התמקדות עם נושאים ותחומי טיפול שונים ונטפח יצירה אישית של כל משתתף בנתיב ההתפתחות המקצועי שלו.

ד"ר אן וויזר קורנל מלווה את המסלול באופן אישי ובמהלך התוכנית יתאפשר לקיים איתה מפגש התמקדות אישי בסקייפ.

תנאי קבלה למסלול:

קבלה למסלול ההסמכה הבינלאומית מותנית בהשתתפות בקורס התמקדות בסיסי - 60 ש"ל וראיון אישי.
המשתתפים באופן מלא במסלול יקבלו עם סיומו תעודת הסמכה בהתמקדות (Focusing Professional) מהמרכז הבינלאומי להתמקדות בניו יורק.

מבנה הלימודים ושכר הלימוד:

20 מפגשים שבועיים של 3 שעות
עלות: 3800 ₪
קבלת התעודה מותנית בתשלום נוסף למרכז הבינלאומי להתמקדות בניו יורק (250$)

על המנחה:

נגה מיבר M.A. מטפלת ומורה להתמקדות מהותיקות בארץ. Focusing Trainer, מוסמכת על ידי המרכז הבינלאומי להתמקדות (TFI), מוסמכת להסמיך מורים ומטפלים בהתמקדות.
במסלול הסמכה כ-Focusing Coordinator בליווי Dr. Ann Wieser Cornell
התמחתה בהתמקדות עם ילדים אצל Heidrun Essler‏ ו Wholebody Focusing אצל Glenn Fleisch, Phd. מייסדת ומנהלת "התמקדות פנימה" - המרכז הראשון בארץ שהתמחה בטיפול בהתמקדות בלבד.

כמה מילים אישיות:

תוכנית הלימודים שמה דגש על התנסות ומעבר דרך חוויה ותהליך כדרך לימוד שבה הגוף מקבל הזדמנות "לספוג" את התנועה ולהפנים אותה בהבנה החושית, וזאת בלי להשאיר את ההכרה חסרה, אלא לתת מקום גם להטמעת ההבנה התיאורטית שלו. השילוב המיוחד של פניה לכל החלקים שיש בנו כתהליך לימודי מאפשרת הפנמה עמוקה של תהליך ההתמקדות באופן מלא ושלם כתנועה פנימית טבעית מצד אחד, וגם כטכניקה הניתנת לניווט על ידי ההכרה כשהיא במצב נינוח. ההזמנה היא לסמוך על התהליך שמוביל אותנו לצעד הבא שלנו בדיוק ובתבונה רבה.

להתראות,
נגה מיבר
© כל הזכויות שמורות להתמקדות פנימה - נגה מיבר |